saferinternet.cz / Aktivity / Soutěže / Svět očima dětí

Svět očima dětí

SOD logo
 
 
 
 
 
 
 
Národní centrum bezpečnějšího internetu se stalo partnerem soutěže Ministerstva vnitra České republiky, jež běží pod názvem „Svět očima dětí“. Cílem soutěže je prevence sociálně patologických jevů a zvyšování informovanosti z různých oblastí prostřednictvím tvůrčí činnosti dětí.
 
Soutěž je určena pro následující cílové skupiny dětí ve věkovém rozpětí 5–16 let:
 
  • děti mateřských škol – oddělení předškolních dětí
  • děti prvního a druhého stupně základních škol 
  • děti z dětských domovů
  • děti ze specializovaných škol
  • děti ze středisek volnočasových aktivit …
 
Soutěžní kategorie pro cílové skupiny dětí
 
Zaslaná soutěžní díla budou hodnocena ve čtyřech soutěžních kategoriích u každého ze dvou soutěžních témat v každé věkové kategorii:
 
  • Výtvarná (např. kresba, malba, koláž, trojrozměrná díla, fotografie)
  • Literární (např. vlastní úvaha, báseň, pohádka, povídka)
  • Audiovizuální (např. vytvoření záznamu divadelního představení, šotu, krátkého filmu
 
Výzkumy online chování provedené Národním centrem bezpečnějšího internetu ukazují, že lze dosáhnout pozitivního posunu ve vnímaní nebezpečnosti jevů na internetu, pokud se jim věnuje dostatečná a trvalá pozornost. Proto považujeme zařazení tématu rizik spojených s nahodilými známostmi prostřednictvím online technologií za důležité.
 
Pro prevenci a další zlepšování činnosti Národního centra bezpečnějšího internetu je nesmírně důležitá znalost názorů dětí. Ve spolupráci s pořadatelem soutěže MVČR proto vypisujeme zvláštní cenu pro literární příspěvky dětí, které nejpoutavěji vylíčí dobrý nebo špatný příhodu/příběh svůj nebo svých známých, přátel, kamarádů, který zažili s cizím člověkem na internetu.
 
ZVLÁŠTNÍ KATEGORIE NÁRODNÍHO CENTRA BEZPEČNĚJŠÍHO INTERNETU
 
Národní centrum bezpečnějšího internetu vyhlašuje v rámci soutěže zvláštní kategorii! Tato kategorie je určena všem dětem z druhého stupně základních škol.
 
  • Literární útvar na téma "Nevěř cizím lidem na internetu".
 
Napište vlastní úvahu, báseň, pohádku či povídku v rozsahu max. dvou stran formátu Word. Zašlete nám své dílo do Národního centra, po vyhodnocení můžete vyhrát některou z hodnotných cen!
 
ZVLÁŠTNÍ KATEGORIE NÁRODNÍHO CENTRA BEZPEČNĚJŠÍHO INTERNETU  
 
Soutěžní díla k jednotlivým tématům je nutné zasílat nejpozději do 15. 5. 2011, rozhodující je razítko pošty. Vyhodnocení a předání odměn se uskuteční  na konci června roku 2011. Všichni vítězové budou informováni e-mailem a bude jim sdělen přesný termín. Své soutěžní příspěvky s označením "Nevěř cizím lidem na internetu" můžete posílat přímo na e-mailovou adresu soutezpr@mvcr nebo na naší adresu soutez@saferinternet.cz.
 
 
Více informací o soutěži včetně pravidel se můžete dozvědět zde.

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace