saferinternet.cz / Akademie / Pro školy / Proškolení pedagogického sboru – Škola bezpečného internetu

Proškolení pedagogického sboru – Škola bezpečného internetu

Národní centrum bezpečnějšího internetu nabízí proškolení celého pedagogického týmu základních a středních škol v oblasti rizik spojených s užíváním internetu a moderních technologií.

Seminář realizují odborní lektoři centra přímo v prostorách Vaší školy. Seminář seznámí pedagogy se základními oblastmi internetové bezpečnosti:

  • Typologie a charakteristika rizikových jevů spojených s užíváním internetu a nových technologií: elektronické násilí a kyberšikana, kyberstalking, nutkavé užívání internetu a závislosti, happy slapping, kybergrooming a zneužívání, nebezpečný a nezákonný obsah na internetu a další jevy.
  • Prevence online patologie. Bezpečná komunikace a ochrana soukromí na internetu, nastavení soukromí v jednotlivých aplikacích a techniky blokování komunikace. Konkrétní postupy pro senzibilizaci dětí na problematiku ochrany vlastního soukromí na internetu. Desatero začínajícího surfaře – co by mělo každé dítě vědět.
  • Možnosti pomoci v případě krizové situace související s online patologií, přehled odborných pracovišť. Popis, jak má postupovat dítě, rodič či pedagog.

Na základě účasti v kurzu budou pedagogové připraveni kvalifikovaně informovat žáky o základních sociálně psychologických rizicích internetu a online komunikace, předat jim zásady bezpečného a etického užívání těchto technologií a zprostředkovat pomoc specializovaných pracovišť online bezpečnosti. Účastníci obdrží metodické materiály pro přímou práci s žáky a informační materiály pro děti.

Časová dotace semináře je 2x2 výukové hodiny.
Seminář je možné spojit s pravidelnými poradami učitelského sboru, realizovat najednou či na etapy dle potřeb školy.

Všichni účastnící získají osvědčení o absolvování vzdělávacího programu DVPP akreditovaného MŠMT.

Škola získá osvědčení o proškolení pedagogického sboru a čestný titul ŠKOLA BEZPEČNÉHO INTERNETU.

Proškolení pedagogického sboru objednávejte a další informace získáte na e-mailové adrese akademie@saferinternet.cz

brandejsova@saferinternet.cz.

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace