saferinternet.cz / .. / Další akreditované kurzy / Práva učitele a nová média ve vyučování (PC, mobil, herní konzole)

Práva učitele a nová média ve vyučování (PC, mobil, herní konzole)

Teenageři a mobilní telefony dnes už patří neoddělitelně k sobě. Mobilní telefon toho nabízí spoustu a telefonování je už vlastně okrajová činnost. Teenageři ho mají stále při sobě a rádi mobilem fotí sebe a své kamarády. Všechno, co dnešní výstřelky techniky nabízí, může přinášet spoustu zábavy, ruku v ruce s tím ale jdou i nové způsoby, jak tyto nové technologie zneužít. Mobilní telefony se tak stávají jedním z nástrojů nové formy šikany, tzv. kyberšikany. Často jsou cílem této šikany i učitelé. Jak se zachovat a jaká práva vůbec učitelé mají?

ucitele

Rozsah: 6 výukových hodin
Maximální počet účastníků: 15
Cena: 1000,- Kč/os

Objednání kurzu: Kalendář


Co se na semináři dozvíte?

Které technologie mají žáci při vyučování v rukou: Jakým způsobem je mohou využívat? Jak se mohou připojovat k internetu, jak a pomocí kterých technologií mohou fotografovat a zachycovat obraz a zvuk?

Jak a s jakými důsledky mohou žáci zneužít technologie ve vyučování: Kyberšikana namířená proti učiteli.

Možnosti školy/učitele zamezit žákům přístup k technologiím během vyučování: Právo učitele bránit se zachycování zvuku, obrazu, konkrétní postupy pro vymáhání těchto práv, opora ve stávající právní úpravě.

Metodiky pro osvětu o právních aspektech používání technologií: Postupy pro vzdělávání žáků v oblasti právních souvislostí používání mobilních telefonů ve vyučování, pěstování etického a ohleduplného používání nových technologií.

Jaké jsou možnosti využití nových informačních technologií pro vyučování: Konkrétní postupy pro zapojení počítačů, mobilních telefonů a PC her do vyučování jako prostředek pro zdůraznění pozitivních možností využívání moderních technologií.

Co ještě získáte?

  • vzdělávací materiály
  • modelovou lekci pro žáky v PPP 
  • metodický materiál Hledání informací v síti.

Dolní navigace