Sociální sítě

Sociální sítě jsou fenoménem dneška

Aktivní a zajímavý profil na sociální síti je pro spoustu teenagerů nutností, bez které jako by neexistovali: v sociálních sítích mohou komunikovat se spolužáky a hledat nové kamarády, mohou si vzájemně vyměňovat videa, chlubit se fotkami z prázdnin nebo třeba společně hrát online hry.

Uživatelé sociálních sítí si na centrální internetové platformě vytvářejí vlastní profily, kde o sobě můžou napsat v podstatě cokoliv: koníčky a zájmy, životní situace, rodinný nebo partnerský stav apod. Sociální sítě jsou na sebeprezentaci uživatelů doslova postavené, a uživatelé se tomu vůbec nebrání, naopak: čím víc toho o sobě napíší, tím je jejich profil atraktivnější a tím více nových přátel získají.

Z dobré zábavy na sociální síti se ale může snadno znát nepříjemné drama – to když toho o sobě dítě nebo teenager prozradí příliš mnoho nebo když používání sociálních sítí zastíní aktivity a zájmy z běžného života.

Proto je důležité, aby děti a teenageři věděli, jak se v sociálních sítích dobře bavit, ale přitom zůstat v bezpečí.

Bezpečnost v sociálních sítích není nutně záležitostí poskytovatelů, i uživatelé se na ní mohou aktivně podílet. Především by měli rozumně zacházet s vlastními daty. Co vznikne doma na počítači, se nakonec může dozvědět celý svět, i když ne každému je to hned při psaní jasné. Na veřejně dostupných sekcích uživatelských profilů proto nemají příliš osobní věci co pohledávat. A o to, co se v sociální síti objevuje, se mohou starat i samotní uživatelé: Všichni seriózní provozovatelé sociálních sítí jsou vděční za informace o pochybném obsahu a v případě nutnosti mohou rychle zasáhnout a tyto materiály smazat.

Více se dozvíte zde 

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace