Mobily

Mobilní telefony mohou nabídnout svobodu a nezávislost a pro mladé lidi představují jednoduchý způsob jak komunikovat se svými přáteli. S stále výkonnějšími telefony se také zvyšuje množství aplikací a doplňků,  a mobily se tak stávají dobrými pomocníky a také prostředníky pro zábavu.

Během toho, co mobilní telefony neustále rozvíjely a umožnily svým uživatelům přístup na internet, přešla všechna rizika internetu i na ty to přístroje. A nastala řada problémů, které u telefonů v počátcích nepřipadaly v úvahu.  Zde jsou některé z nich.

Kontakt:  Některé děti byly prostřednictvím mobilního telefonu sexuálně obtěžovány., stejně tak se objevily projevy šikanování. Děti se často zdráhají o těchto problémech bavit, čímž se celé řešení komplikuje a protahuje.

Krádež:  Drahé mobilní telefony se často kradou. Děti mohou být dokonce kvúli mobilnímu telefonu fyzicky napadené.

Spam:  Většina dětí se již v na mobilním telefonu setkala se spamem v rámci SMS.  Některé z těchto spamů jsou účtovány a velmi těžko se dají blokovat, aby nepřicházely.

Fotografie a videa: Mnoho mobilních telefonů už obsahuje fotoaparáty a kamery. Fotografie a videa jsou často šířena bez povolení a poskytována přátelům nebo nahrávána na webové stránky.

Dohled: Děti často používají mobilní telefony, když jsou sami, proto je pro rodiče těžké mít alespoň trochu přehled o tom, co jejich děti s telefonem dělají.

Zdravotní problémy: Důkazy zatím nejsou prokázány, ale někteří odborníci se obávají, že dlouhodobé užívání mobilních telefonů může vyvolat zdravotní potíže.

Řešení

  • Pobavte se s dítětem o tom, jak má s mobilním telefonem zacházet tak, aby pro něj byl jen užitečným přístrojem.
  • Diskutujte s dítětem o kyberšikaně.  Zdali se s ní už někdy setkal.
  • Sledujte, zdali vaše dítě není terčem kyberšikany. Příznaky jsou např. rozrušení, vyhýbání se kolektivu, pokles výkonu ve škole ..
  • V případě zjištění šikany nereagujte zabavením telefonu nebo jiné věci.Nereagujte podrážděně. Dítě se pak ze strachu bude bát svěřit.
  • Kontaktujte odborníky ( školního poradce, organizace, telefonního operátora, popřípadě i policii.
  • Změňte vašemu dítěti telefonní číslo (az jako poslední možnosti).

Více se dozvíte zde

Mobily - ke stažení

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace