Hry

Počítačové hry a video hry jsou dnes v životě dětí a dospívajících tak běžné, jako dříve míč nebo koloběžka.

Dobře jsou si toho vědomi i jejich rodiče a učitelé a většina dospělých počítačovým hrám připisuje velký vliv na dětskou duši. Největší starosti a obavy si přitom odnášejí hlavně z plamenných diskuzí o tzv. střílečkách. Mnozí z rodičů ale nemají představu o tom, co vlastně jejich dospívající děti na počítačových hrách tak baví. Těžko si pak budují objektivní postoj k této nové formě zábavy. V této sekci můžete nahlédnout do světa počítačových her: představujeme nejoblíbenější hry, vysvětlujeme související pojmy, představujeme právní souvislosti a nahlížíme různé přístupy k účinkům počítačových her na děti a dospívající. Kromě toho nabízíme rady, jak se jako zodpovědní rodiče s dětskou slabostí pro počítačové hry vypořádat.

Jak vyzrát na počítačové hry? 10 tipů pro rodiče

Děti a teenageři se ve světě počítačových her pohybují jako doma a vy jako jejich rodiče můžete mít někdy problém pochopit, co vlastně dělají. Je přirozené, že vás to může znepokojovat, níže je proto pro vás několik tipů, na co byste měli dávat pozor.

Tip č. 1: Nebuďte lhostejní!

Zjistěte si podrobnosti o různých herních žánrech a momentálně nežhavějších hrách. O obsahu a věkových hranicích nejběžnějších her toho můžete hodně zjistit v herních časopisech (např. Score) nebo na Internetu. (Odkaz na další články v sekci hry)

Tip č. 2: Mluvte se svým dítětem!

Zájem a názorová výměna jsou nejdůležitější. Ptejte se, v čem hra spočívá a co je jejím cílem. Ptejte svého dítěte, jaké to pro něj je, když hraje nebo když ve hře střílí – důležité je, aby mohlo o svých zážitcích mluvit. Tím se naučí o věcech přemýšlet a nebude jen pasivně hrát.

Tip č. 3: Taky si zahrajte!

Překonejte sami sebe a taky si zahrajte. Zjistíte, že hrát počítačovou hru je zábava, že hraní může opravdu strhnout. A i když budete mít z hraní spíše rozpačitý dojem, budete aspoň o tématu moci zasvěceně mluvit.

Více se dozvíte zde

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace