saferinternet.cz / Bezpečnější internet / Pro děti / Sexting & Kybergrooming

Sexting & Kybergrooming

Sexting

Mobily s foťákem a kamerou se hodí ke spoustě věcí: můžeš fotit kamarády a kamera se hodí na natáčení třeba při různých party. Mobilem nebo webkamerou můžeš dělat i svoje vlastní portréty a ty potom třeba někomu mobilem poslat. Tady ale pozor: než cokoliv odešleš, uvědom si, že když se tvoje fotka jednou ocitne u někoho v mobilu nebo někde na Internetu, už nikdy ji nemůžeš se stoprocentní jistotou dostat zpátky!

Každá fotka nebo video, které pošleš někomu dalšímu, se může libovolně kopírovat a šířit, takových kopiíí může vzniknout třeba tisíc! Jasně, fotky většinou posíláš dobrým kamarádům nebo třeba partnerovi. Co když se ale pohádáte? Anebo se rozejdete? Nebude se ti chtít kamarád pomstít? Tvoje fotka, kterou jsi mu kdysi poslal a za kterou se teď už možná trochu stydíš, je k tomu ideální! Klidně foť, natáčej, a o to, co zachytíš, se můžeš podělit s kamarády. Je to dobrá zábava. Ale aby to zábava taky zůstala a nevymstilo se ti to, přemýšlej trochu.

Kybergrooming

Internet je ideální místo pro seznamování: můžeš si výborně popovídat se spoustou lidí a přitom ani nevycházet z pokoje. Lidem na netu navíc nevadí, že zrovna dneska nejsi jako ze škatulky, nemusí ani vůbec vědět, jak vlastně vypadáš! Můžeš si tak snadno najít spoustu nových známých třeba z jiného města nebo i z úplně jiného kontinentu. Na Internetu se prostě můžeš bavit kdykoliv s kýmkoliv a to je právě ta zábava. Napadlo tě ale někdy, že ve skutečnosti nemusí být všechno tak, jak se to tváří? Že ta 14letá Evička, se kterou si právě píšeš, může ve skutečnosti být pán po čtyřicítce? A že to nemusí vždycky skončit úplně nevinně?

Více se dovíš zde 

Sexting & Kybergrooming - ke stažení

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace