saferinternet.cz / Novinky

Novinky

Jste intenzivními uživateli facebooku? Buďte pozorní při klikání na aktivní odkazy!

ZadekJsme jen lidé, a to i se všemi svými vrtochy, náladami a libůstkami. A jak se už odpradávna říká, někdo má rád holky, jiný zase vdolky… Nejinak je tomu i v případě uživatelů internetu a zvláště sociálních sítí, čehož si jsou samozřejmě vědomi autoři nejrůznějších škodlivých kódů, virálních kampaní a dalších aktivit, zaměřených např. na zvyšování návštěvnosti konkrétního webu. Protože je čas prázdnin a dovolených, možná je i obezřetnost mnohých uživatelů nastavena na mírnější „level“, než tomu bývá jindy. Proto pozor na různé „chytače pozornosti“, na které můžete při svých prázdninových toulkách internetem narazit.

Olympiáda bude dobré téma i pro kybernetické škůdce

Olympic LondonK odstartování Letních olympijských her v Londýně už zbývá necelý měsíc. Jde o tak silné téma, že se v souvislosti s jejich konáním očekává zvýšená aktivita internetových podvodníků a autorů škodlivých kódů. Internetoví uživatelé se tak mohou připravit na zvýšený výskyt phishingu, spamu, různých forem sledování a dalších projevů podvodné činnosti. Společnost AVG proto ve své zprávě varuje, na co všechno by si online uživatelé měli dávat pozor.

Pozor na podvody v oblasti internetového bankovnictví

AVG security reportV první polovině tohoto roku zaznamenali odborníci v antivirových firmách zvýšený výskyt tzv. černých děr. Na rozdíl od astronomů specialisté na bezpečnost označují tímto termínem speciální sady nástrojů, pomocí kterých lze vytvářet podvodné stránky na internetu. Nečastěji jimi bývají různé kopie přihlašovacích stránek do elektronického bankovnictví, nebo stránky, které upozorňují na potřebu změny hesla, které v nejbližších dnech vyprší. 

Google informuje: stále rostou požadavky na smazání obsahu

Google stop obsahuUž dva roky Google pravidelně zveřejňuje informace o žádostech na stažení nežádoucího obsahu. Nejnovější zveřejněné výsledky analyzují žádosti doručené během druhé poloviny loňského roku (2011). Data jsou přehledně zpracována do tabulek a grafů, nechybí informace o žádostech z oblasti autorsko-právní problematiky. Poprvé se ve zveřejňované statistice objevila i Česká republika.

Soutěž o nejlepší stránku s pozitivním obsahem pro děti má svůj web!

Web contestNárodní centrum bezpečnějšího internetu připravilo pro soutěž "O nejlepší online obsah pro děti" 2012 vlastní webovou stránku. Uživatelé, kteří by rádi nominovali některý z webových projektů do této soutěže, tak mají šanci prohlédnout si všechny související informace přehledně uspořádané na jednom místě. Týká se to jak v tuto chvíli nominovaných projektů, tak i pravidel soutěže a kritérií, které poslouží pro výsledné hodnocení jednotlivých projektů. Soutěž má za cíl nejen poukázat na zajímavé stránky pro děti, ale i nabídnout kuchařku, jak takové stránky připravit.

Výherci v soutěži PaySecCup 2011/2012 se už radují ze svých cen!

PSCSoutež PaySecCup, která probíhala ve školním roce 2011/2012, zažila své finále. Vědomostní soutěž, kterou organizovala pro žáky škol z celé české republiky Era Poštovní spořitelna ve spolupráci s družstvem Ergotep a Národním centrem bezpečnějšího internetu, byla ukončena slavnostním předáním cen. A kde jinde se závěrečná ceremonie mohla uskutečnit, než v prostorách Základní školy Vratimov, jejíž žáci byli v jednotlivých kolech soutěže nejen nejaktivnější, ale v celkovém hodnocení také nejúspěšnější.

Den s integrovaným záchranným systémem

IZSV pátek 25. května se Národní centrum bezpečnějšího internetu připojilo ke Dni s Integrovaným záchranným systémem, který pro zřizované školy tradičně pořádá Úřad městské části Praha 6, tentokrát na základní škole Petřiny – Sever.

 

NCBI připravuje sérii hraných filmů s tématikou kyberšikany

Kybersikana filmNárodní centrum bezpečnějšího internetu připravuje sérii pěti krátkých hraných filmů na témata elektronického násilí ve školním prostředí. Na scénáři spolupracoval MgA. Luboš Pavel, zkušený scénárista a kameraman, a PhDr. Michal Kolář, přední český odborník na prevenci a řešení šikany.

Konference „Online kriminalita – prevence a legislativa“: postoj rodičů nepřispívá k ochraně dětí!

senát logoRodiče by se měli mnohem více zajímat o aktivity svých dětí ve světě online, a to především při užívání sociálních sítí, které patří pro mladé uživatele k jedné z nejpoužívanějších aplikací. Děti by si měly dávat pozor na zvěřejňování svých osobních údajů, informací týkajících se jejich soukromí anebo soukromí jejich blízkého okolí, např. rodiny. Častou chybou, které se dopouštějí nejen děti, ale i dospělí uživatele internetu, je považování informací, které se internetem šíří, za objektivní. Nejen tyto názory zazněly na dalším ročníku konference v Senátu PČR. Přinášíme druhou část reportáže z dalšího ročníku oblíbené konference.

Internetovou soutěž PaySecCup vyhráli školáci z Vratimova a pojedou do Švýcarska

PSCNárodní centrum bezpečnějšího internetu se i v tomto školním roce podílelo na realizaci vědomostní soutěže PaySecCup, kterou organizovala Era / Poštovní spořitelna ve spolupráci s partnery z organizace Ergotep v rámci projektu Bezpečně-online.cz. Školní rok 2011/2012 se mílovými kroky blíží ke svému závěru a my známe výsledky aktuálního kola soutěže. Dlužno dodat, že obdivujeme všechny třídy za jejich aktivní účast, šíři znalostí jejích členů a těší nás celkový zájem o soutěž, který byl jednoznačně znát z návštěvnosti jejich webových stránek při zveřejňování jednotlivých kol.

Celkem 231 článků
články: předchozí záznamy[51-60] [61-70] [71-80] [81-90] [91-100] další záznamy

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace