saferinternet.cz / Novinky

Novinky

Děláme se lepšími, než jsme. A nejsme v tom zdaleka sami…

Intel logoIntel zveřejnil výsledky svého průzkumu Ultra You. Zúčastnilo se ho 4500 respondentů z devíti různých zemí, Českou republiku nevyjímaje. Průzkum byl zaměřen na chování uživatelů v sociálních sítích. Z jeho výsledků vyplývá, že ve svých profilech o sobě vytváříme mnohem lepší obraz, než jací ve skutečnosti jsme. Snažíme se své okolí ohromit a zároveň zaujmout, vylepšujeme sami sebe v digitálním světě ve snaze zaujmout ostatní uživatele.

Stali jste se obětí phishingového útoku v prostředí Facebooku? Ohlaste to…

Facebook phishingFacebook zveřejnil koncem minulého týdne novou možnost, jak nahlásit phishingový útok v jeho prostředí. 955 milionů jeho uživatelů tak může reportovat e-maily s obsahem phishingu přímo Facebooku, a to prostřednictvím e-mailové adresy, která k tomu účelu byla zřízena. Vše, co v případě napadení phishingovým obsahem k jeho ohlášení stačí udělat, je přeposlat e-mail na adresu phish@fb.com.

Menší firmy jsou stále oblíbenějším cílem v hledáčku kyberdelikventů

TrendMicroKyberdelikventi se stále častěji zaměřují na krádeže informací osobního charakteru a finančnictví z oblasti malých firem. Důkazem tohoto trendu jsou výsledky souhrnné bezpečnostní zprávy, kterou vydala za období druhého čtvrtletí 2012 společnost TrendMicro. Jen tato firma, zabývající se počítačovou bezpečností, zabránila v uvedeném období celkem 140 milionům útoků v segmentu malých firem.

Na Facebooku je přes 83 milionů falešných profilů

Fake FacebookFacebook zveřejnil informace, podle kterých je v této nejpopulárnější síti přes 83 milionů falešných profilů. Podle informací, které Facebook vyplnil ve formuláři bezpečnostní komisi USA, se domnívá, že 8,7 % z 955 milionů uživatelů Facebooku jsou falešné profily. Největší část falešných profilů (4,8 % všech profilů sítě) patří uživatelům, kteří udržují duplikované účty.

Pozor na spamy – podvodný e-mail slevového portálu Groupon obsahoval škodlivý kód

SpamKybernetičtí delikventi si nedávají oddechový čas ani o prázdninách a vytvořili spam s podvodným letákem na slevu s dárkem, který se vydával za nabídku slevového portálu Groupon. E-mail s velmi primitivním předmětem, který navíc ještě obsahoval chybu v jednom ze slov, informoval svého příjemce o faktu, že jeden z jeho přátel udělal na Grouponu skvělý obchod a chce se podělit o dárek, který jeho prostřednictvím získal. Ten je připojen jako příloha.

Občané EU mají obavy o bezpečnost osobních údajů a internetových plateb

KyberkriminalitaZ nového průzkumu Eurobarometr vyplývá, že uživatele internetu velmi znepokojuje kybernetická bezpečnost: 89 % z nich se na internetu vyhýbá zveřejňování svých osobních údajů a 74 % souhlasí s tím, že se v loňském roce zvýšilo riziko, že se stanou obětí kyberkriminality.

"Tlačítko na vypnutí internetu“ pod kontrolou amerického prezidenta

Vypnout

Prezident USA, Barack Obama, podepsal nařízení, které vládním agenturám dává možnost ve výjimečných případech převzít kontrolu nad komunikací, probíhající v prostředí internetu. Na základě nařízení může v kritických případech (např. ohrožení) americké ministerstvo vnitra převzít kontrolu nad soukromými komunikačními prostředky a tím de facto kontrolovat komunikační toky v prostředí internetu.

Hacking uživatelů v prostředí sociálních sítí

Hacking lidiNejnovějším trendem v prostředí sociálních sítí je hacking jejich uživatelů. Vzhledem k nezodpovědnému a někdy až nepochopitelnému chování některých uživatelů nejde v mnoha případech o nic až zas tak těžkého. Cílem počítačových zločinců je ukradnout digitální identity a osobní údaje. Používají k tomu jednoduché nástroje a psychologické triky. Získané digitální identity posléze využívají k vlastnímu obohacení.

Facebook monitoruje aktivity svých uživatelů a podezřelou komunikaci hlásí policii

Facebook monitorujeUživatelé sociální sítě Facebook, ale i jiných platforem, jsou pod dohledem. Jejich komunikace s okolím je monitorována a pokud je v ní detekován výskyt podezřelých slov aneb náznak podezřelého chování, je podáno hlášení policii. Screening se prování prostřednictvím softwaru, který prohledává komunikaci mezi uživateli na výskyt slov a frází, které mohou být podezřelé. Takovým případem může být výměna informací osobního charakteru anebo používání vulgárních výrazů.

České děti patří v Evropě k nejohroženějším riziky internetu. Umí jim ale čelit

Rizika internetuČeská republika je po Estonsku druhá z 25 zemí Evropy, kde jsou děti a dospívající nejvíce vystaveni riziku sledování sexuálně explicitních materiálů na internetu, ať už chtěnému nebo nechtěnému. Vyplývá to z jednoho ze závěrů expertizy projektu EU Kids Online, který sledoval 25 tisíc uživatelů internetu ve věku od 9 do 16 let. V rámci České republiky se výzkum realizuje na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.

Celkem 231 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace