saferinternet.cz / Novinky

Novinky

Národní centrum bezpečnějšího internetu spustilo novou verzi oblíbených stránek Bezpecne-online.cz

Logo BoLWebový projekt Bezpecne-online.cz je určen především mladým uživatelům internetu, kteří se na jeho stránkách mohou dozvědět spoustu zajímavých informací, týkajících se především bezpečnostních aspektů dnešní práce s internetem. Internetové stránky jsou vytvořeny v moderním designu, odpovídajícímu dnešním zvyklostem práce s internetovým obsahem.

„Každý má právo být respektován a zodpovědnost respektovat ostatní“

Not aloneNárodní centrum bezpečnějšího internetu se připojuje k mezinárodní kampani s názvem „Bullying Awarness Week“, která proběhne v týdnu od 12. do 17. listopadu 2012. Jde o informační kampaň, která se zaměřuje především na osvětu a zlepšení informovanosti u nejvíce dotčené cílové skupiny uživatelů internetu projevy kyberšikany a jejími následky. 

Úvodní seminář vzdělávacího programu pro řídící a pedagogické pracovníky v rámci projektu Praha bezpečně online upozornil na nejpalčivější témata online bezpečnosti

Logo Praha BoLNárodní centrum bezpečnějšího internetu realizuje ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a MVČR projekt „Praha bezpečně online“, v jehož rámci bude realizována série školení pro řídící a pedagogické pracovníky. Úvodní seminář proběhl v prostorách Městské části Praha 6 za účasti odborníků, pro něž je setkávání se s problematikou škodlivého obsahu a boj proti škodlivému obsahu online denodenní praxí.

Proběhl Kulatý stůl Evropského týdne kybernetické bezpečnosti v ČR

CSWV závěru minulého týdne proběhlo první setkání u kulatého stolu u příležitosti Evropského týdne kybernetické bezpečnosti v České republice. Iniciátorem akce je Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI), které zároveň realizuje pilotní projekt celoevropské kampaně iniciované Evropskou agenturou pro bezpečnost informací a sítí (ENISA). Setkání se uskutečnilo pod záštitou Jana Kubice, ministra vnitra ČR, a Mgr. Moniky Šimůnkové, zmocněnkyně Vlády ČR pro lidská práva.

Konference Safer Internet Forum 2012 očima členky mládežnického panelu

SIF 2012Hranolky, čokoláda a vafle! Všechny tyto dobroty se vám vybaví v okamžiku, kdy přijde řeč na Belgii. Navzdory tomu kulinářské radovánky nebyly jediným důvodem mé cesty do Bruselu. Hlavním cílem byla konference Safer Internet Forum 2012, pořádaná organizací Insafe ve dnech 16. až 19. října tohoto roku, které jsem se zúčastnila jako člen mládežnického panelu.

Jak správně nastavit účet na Facebooku pro lepší soukromí

FacebookČasto na našich internetových stránkách informujeme o různých nebezpečích, které se týkají nesprávného nastavení uživatelského profilu na Facebooku. Nejčastější chyby se týkají především zveřejňování osobních údajů, ke kterým samozřejmě patří adresa bydliště, telefonní číslo, e-mailová adresa a u mladých uživatelů např. i adresa školy, na kterou dochází. Stejně tak je tomu i u informací, které v prostředí sociální sítě sdílíme a jejichž prostřednictvím o sobě prozrazujeme více, než bychom museli a je vhodné pro naši bezpečnost.

První poznatky z vyhodnocení testu připravenosti na kybernetický útok prokázaly úspěch

Cyber EuropeCyber Europe 2012 byl jednodenní simulovaný kybernetický útok na evropskou informační infrastrukturu. Proběhl 4. října 2012 a jeho cílem bylo prověřit, jak jsou participující země a privátní sektor schopny spolupracovat v případě víceúrovňového útoku.

Deset nástrojů rodičovské kontroly pro ochranu dětí online

Parent controlInternet je plný zajímavých informací a zábavy, které jsou na dosah doslova několika kliky myší. Dnešní žáci a studenti jej bohatě využívají pro získávání a sdílení potřebných informací a život bez tohoto nástroje si už jen stěží dokážou představit. Internet má i své stinné stránky, kromě škodlivého a nevhodného obsahu jsou to nebezpečné projevy chování. Je naprosto pochopitelné, že rodiče mají snahu blokovat dětem přístup k internetovému obsahu a starat se o to, aby byly v maximální míře chráněny před potenciálním nebezpečím.

Češi mají největší potřebu chránit si na sociálních sítích soukromí – v praxi to tak ale často nevypadá

Intel ilustrákIntel prostřednictvím tiskové zprávy zveřejnil výsledky svého průzkumu, který organizoval v devíti zemích včetně České republiky. Zúčastnilo se ho přes 4000 respondentů. Jedno z jeho možná velmi překvapivých zjištění, zkoumající chování uživatelů v prostředí sociálních sítí, se týka ochrany vlastního soukromí. Podle výsledků průzkumů totiž 97 % oslovených Čechů cítí výraznou potřebu chránit své soukromí. V žebříčku otravného chování Čechům v online prostředí nejvíce vadí odhalování soukromí, šiřitelé banalit a sprostá slova. 90 % respondentů z ČR si také myslí, že provoz na sociálních sítích by měla upravovat mobilní etiketa, kterou by již od raného věku vštěpovali dětským uživatelům jejich rodiče.

Přední banky, telekomunikační společnosti a vlády se účastnily simulace celoevropského kybernetického útoku

EU flagOdborníci na kybernetickou bezpečnost z celé EU 4. 10. 2012 vyzkoušeli svou připravenost čelit kybernetickým útokům v celodenní simulaci celoevropského rozsahu. V rámci akce Kybernetická Evropa 2012 celkem 400 expertů z předních finančních institucí, telekomunikačních společností, poskytovatelů internetových služeb a místních a centrálních vlád z celé Evropy bojovalo s více než 1 200 na sobě nezávislých kybernetických incidentů (včetně více než 30 000 e-mailů). 

Celkem 231 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace