saferinternet.cz / Novinky

Novinky

Evropský rok občanských iniciativ 2013

EU Year of CitizenshipEvropský rok občanských iniciativ 2013 je zaměřen především na podporu práv každého z 500 milionů občanů Evropy aktivně se podílet na dalším směrování vývoje Evropského společenství. Je zaměřen na podporu dialogu na všech vládních úrovních, komerční a civilní sféry o tématech z právní oblasti, politických otázkách a otázkách státních orgánů, souvisejících s jejich fungováním a službám občanům. Národní centrum bezpečnějšího internetu propojuje jeho aktivity s SID 2013

Europoslanci budou žádat větší ochranu osobních dat

Logo EUOdpovědný výbor Evropského parlamentu dnes hlasuje o svém postoji k evropské reformě ochrany osobních údajů. Navrhované nařízení se ve členských zemích setkává s řadou námitek, Komise by ale ráda dosáhla politické shody ještě před začátkem léta.

Den ochrany osobních dat – 28. leden 2013

ZamekDigitální zpracování osobních dat je jednou ze stěžejních činností každého uživatele počítačů dnes už v jakékoliv podobě. S osobními daty pracujeme ať už v souvislosti s vykonáváním našeho zaměstnání, v oblasti zdravotní péče, komunikaci s orgány státní sféry, při nakupování zboží anebo služeb, anebo když jen surfujeme internetovými stránkami.

Sdružení Linka bezpečí vydává novou publikaci "Děti a online rizika"

Logo SLBSdružení Linka bezpečí (SLB) vydalo koncem listopadu odbornou publikaci s názvem "Děti a online rizika" zaměřenou na online aktivity dětí a dospívajících a důsledky, které na jejich život i vývoj mohou mít. 

Organizace ISFE zveřejnila výsledky unikátního průzkumu zaměřeného na videohry

ISFE logoTuzemští hráči vedou v oblibě hraní online. Zatímco evropský průměr mezi hráči na všech platformách je 81 procent, Češi vedou žebříček s 90 procenty hráčů, kteří hrají hry přes internet. Naopak, co se týče využívání systému věkového hodnocení her PEGI, dopadli čeští hráči nejhůře z celé Evropy. Věkové symboly PEGI na krabicích od her bere při nákupu v úvahu pouze 28 % z nich. Obsahové symboly, které se objevují na zadní straně krabic pak sleduje 16 % hráčů v ČR. Evropský průměr je přitom 51, respektive 33 %.

Nakupujte na internetu bezpečně

Online shoppingBlížící se Vánoce jsou každoročním obdobím žní pro prodejce zboží všeho druhu. V posledních letech stále roste podíl internetového nakupování a je jednoznačné, že s rozvojem mobilních zařízení stále více zákazníků přichází na chuť nakupování z pohodlí domova. Mnoho z nich si ovšem neuvědomuje, že internetové nakupování s sebou nese jistá rizika a každoročně tak roste počet bezpečnostních incidentů s ním spojených. Společnost Eset připravila pro uživatele několik praktických zásad, jejichž dodržováním lze potenciální nebezpečí minimalizovat.

Proti pohlavnímu zneužívání dětí prostřednictvím internetu bude společně bojovat 48 zemí z celého světa

Logo EUEvropská komisařka pro vnitřní věci Cecilia Malmströmová a americký ministr spravedlnosti Eric Holder zahájí 5. prosince konferenci Globální aliance proti pohlavnímu zneužívání dětí prostřednictvím internetu. V rámci této aliance mají političtí činitelé z celého světa spojit své síly tak, aby se zlepšilo vyhledávání obětí, aby se těmto obětem dostávalo lepší pomoci a aby pachatelé, kteří se zneužívání dopouštějí, byli řádně staveni před soud.

Evropská komise navrhuje pravidla, která zajistí všem přístup na internetové stránky úřadů

Logo EUEvropská komise navrhla pravidla, která by pro více než 100 milionů občanů zjednodušilo využívání veřejných služeb prostřednictvím internetu. Jde např. o hledání zaměstnání, registraci auta, podávání daňového přiznání a žádosti o vydání pasu nebo řidičského průkazu. Komisí navrhovaná směrnice o přístupnosti internetových stránek subjektů veřejného sektoru by od konce roku 2015 zavedla povinné funkce týkající se přístupnosti u 12 typů internetových stránek, které by byly v celé EU jednotné. 

Výsledky studie McAfee hlásí další nárůst kyberkriminality v roce 2012

McAfeeMíra kyberkriminality v roce 2012 opět překonala rekord předchozího roku a je jednoznačným ukazatelem dalšího šíření kybernetické kriminality po celém světě. Projevy kyberkriminality ovšem nerostou jen z hlediska počtu zaznamenaných případů, ale stávají se i mnohem sofistikovanější, než jak tomu bylo doposud.

V nabídce online shopu Android Google Play se objevily falešné aplikace pro platformu Apple

Fake apple aps logoVe chvíli, kdy by společnost Apple začala nabízet některé ze svých nejpopulárnějších aplikací také pro platformu Android, šlo by jistě pro celou řadu uživatelů o velmi vítanou novinku. Není tedy divu, jaké překvapení nastalo, když komentátor internetové diskuze Reddit zjistil, co se skrývá pod řadou aplikací, která se tvářila jako aplikace vytvořené „Apple Inc.“ v obchodě Google Play.

Celkem 231 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace