Novinky

Uživatelé nedůvěřují bezpečnosti online aplikací na mobilních zařízeních

AVG media centerNa základě výsledků nejnovější zveřejněné studie společnosti AVG, předního poskytovatele antivirových programů a bezpečnostních řešení, má každý čtvrtý uživatel mobilních telefonů uloženy na svém smartphonu nebo tabletu fotografie nebo videa intimního charakteru.

I přes hrozby bezpečnostních rizik ztráty anebo softwarového ohrožení mobilních zařízení si 70 % uživatelů neuvědomuje možnosti bezpečnostních prvků, které umožňují např. vzdálené smazání dat. Je zřejmé, že spotřebitelé využívají fotografické a video funkce svých zařízení, ale globální průzkum také prokázal výrazný konzervatismus mezi uživateli především v oblasti praktických každodenních funkcí. Např. mezi pěti tisíci uživateli smartphonů, dotazovaných ve Velké Británii, USA, Francii, Německu a Brazílii, méně než 40 procent využívá své zařízení pro on-line nakupování (35 %), nebo on-line bankovnictví (38 %).

Hlavním důvodem tak nízkého využívání mobilních zařízení pro online nakupování jsou obavy z bezpečnostních rizik. Téměř 50 % uživatelů smartphonů se domnívá, že online nakupování pomocí mobilního zařízení není tak bezpečné, jako v případě použití počítače. Podobně by pouze 36 % uživatelů kontrolovalo svůj bankovní zůstatek prostřednictvím smartphonu, ve srovnání se 78 procenty při použití PC.

"Tento průzkum jasně ukázal, že uživatelé nemají jasno v tom, jaké operace nejsou bezpečné nebo rozumné provádět prostřednictvím mobilních zařízení," řekl v souvislosti s výsledky výzkumu JR Smith, generální ředitel AVG Technologies. "Je to omezení mobilního nakupování, bankovnictví a využívání elektronických jízdenek, což brání úsilí poskytovatelů technologií s cílem stimulovat nové inovace a monetizační metody. Současně se ovšem miliony spotřebitelů vystavují osobním a profesním rizikům ukládáním citlivých fotografií a videí na svých zařízeních.

"Nastal čas, aby se ICT společnosti probudily a začaly se vzděláváním spotřebitelů v oblasti soukromí a bezpečnosti," pokračoval Smith. "Pokud tomu tak nebude, budou tradiční spotřebitelé nadále skeptičtí v oblasti mobilní komerce, budou se potenciálně plýtvat miliardy dolarů investic do nových funkcí a výrobci, poskytovatelé internetového připojení a vývojáři budou čelit stížnostem spotřebitelů, pokud bude ohroženo jejich digitální soukromí."

Zdroj: AVG Media Center

Více informací také zde: ChannelWorld a Novinky.cz

kategorie: Novinky

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace