Novinky

Kniha „Bezpečnost dětí na Internetu – rádce zodpovědného rodiče“ pokřtěna!

CoverV prostorách Zeleného salonku Senátu Parlamentu ČR proběhl křest knihy „Bezpečnost dětí na Internetu – rádce zodpovědného rodiče“. Kmotrou knihy se stala známá moderátorka, modelka a herečka, Iva Kubelková. Nad křtem knihy převzal záštitu předseda Ústavně-právního výboru Senátu Parlamentu ČR, senátor Miroslav Antl. Kniha autorů Lenky Eckertové a Dana Dočekala, na jejíž tvorbě se významně podílelo i Národní centrum bezpečnějšího internetu, je významným počinem především vzhledem k informovanosti nejširší veřejnosti v oblasti bezpečnosti online a potenciálních hrozeb, které se v souvislosti s masovým rozvojem sociálních sítí objevují.

Kniha je důležitým materiálem pro širokou veřejnost od rodičů až po pedagogické pracovníky a čtenářskou veřejnost, kterou problematika nebezpečí na Internetu zajímá. Obsah publikace se věnuje tématům, která postihují celou škálu problematiky bezpečného užívání online technologií a minimalizaci potenciálních rizik, na které uživatel v jeho prostředí může narazit. Témata jsou rozdělena do pěti základních skupin a jejich zpracování vychází z potřeb přiblížit problematiku online bezpečnosti nejširší cílové skupině se zájmem o bezpečnost na internetu, především rodičům a učitelům.

Senátor Miroslav Antl k příležitosti vydání a křtu knihy zdůraznil: „Nebezpečí internetové komunikace postihuje stále častěji děti, které si mnohdy nástrahy internetu neuvědomují. Je pak na nás, na dospělých, na rodičích, učitelích, vychovatelích, pedagogických poradcích a dalších, abychom děti včas ochránili tak, aby se nestaly oběťmi různých trestných činů a někdy (bohužel) i hrůzných zločinů. Proto je nutné se zabývat zejména prevencí, včetně trestní odpovědnosti těch, kdo mají povinnost dítě vychovávat a dohlížet nad ním."

Knihu vydala společnost Albatros Media ve svém nakladatelství Computer Press, je k dostání u všech dobrých knihkupců, obsahuje 224 stran a její doporučená cena je 199 Kč.

Publikace bude také prezentována na základních a středních školách v celé ČR. A to prostřednictvím Klubu mladých čtenářů.

Více informací o knize naleznete také na stránkách nakladatele zde, kde si ji můžete i zakoupit.

Celkem: 13
záznamy: [1-10] [11-13]
Celkem: 13
záznamy: [1-10] [11-13]
kategorie: Novinky

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace