Novinky

"Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!"

UOOUPoužíváte stejně jako převážná většina dnešní mládeže pro komunikaci sociální sítě? Přemýšlíte při zakládání účtu o ochraně svých osobních údajů a svého soukromí? Úřad pro ochranu osobních údajů vyhlašuje už sedmý ročník soutěže s názvem: "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" Zamyslete se nad tím, co vám na sociálních sítích vadí a hrajte o hodnotné ceny.

Na sociálních sítích je z hlediska ochrany soukromí řada slabých míst. Je např. možné podle IP adresy zjistit polohu uživatele. Díky neuváženému zveřejňovaní dat osobního charakteru lze také často zjistit, kde někteří uživatelé bydlí, kde se často pohybují nebo že jsou právě na dovolené. Provozovatel sociální sítě může o jednotlivých uživatelích získávat informace také od jejich přátel a dalších uživatelů, např. když si uloží kontaktní údaje, zveřejní fotky, případně se vzájemně přidají do skupiny. Není Vám lhostejné, že o Vás takto může někdo rozhodnout bez Vašeho vědomí?

Zkuste se zamyslet nad těmito podněty a zapojte se do soutěže. Stačí napsat své postřehy a názory, a odeslat buď e-mailem na adresu soutez@uoou.cz nebo v písemné podobě na adresu:

Úřad pro ochranu osobních údajů, tiskový odbor

Pplk. Sochora 27

170 00 Praha 7

(obálku označte heslem "Soukromí"

Vaše příspěvky se přijímají do 14. dubna 2013.

Více informací o soutěži a související aktuality najdete na webové stránce www.uoou.cz.

Partnerem soutěže je Národní centrum bezpečnějšího internetu.

SI

Dne 30. ledna 2013 proběhla v prostorách UOOU v rámci uvedení soutěže tisková konference. Kromě mnoha témat, týkajících se ochrany osobních dat v souvislosti se Dnem ochrany osobních údajů, byla řeč právě o palčivé potřebě chránit si své soukromí v prostředí sociálních sítí. Jejich neuvážené sdělování do internetového prostoru může vyvolat velmi nežádoucí aktivity, které se mohou v mnoha případech obrátit proti zájmům nic netušících uživatelů.

Na tiskové konferenci byl přítomen i zástupce Národního centra bezpečnějšího internetu, partnera soutěže, Dr. Zdeněk Záliš.

Celkem: 15
záznamy: [1-10] [11-15]
Celkem: 15
záznamy: [1-10] [11-15]
kategorie: Novinky

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace