saferinternet.cz / Novinky

Novinky

Mladí proti nenávisti online – startuje kampaň "Žít, učit se a jednat pro lidská práva"

No hateNárodní centrum bezpečnějšího internetu ve spolupráci s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy realizuje kampaň "Mladí proti nenávisti online – žít, učit se a jednat pro lidská práva". Kampaň je zaměřena především na potlačení projevů nenávisti v prostředí online, a to ať už jde o projevy extremismu, rasové nesnášenlivosti, utlačování menšin apod., ale samozřejmě i podporu etického a slušného chování při online komunikaci.

Zvyšování digitálních kompetencí je pro zlepšení obsahu online nezbytné

CeduleDnes odstartovala v estonském Tallinnu mezinárodní konference organizace INSAFE, které se účastní i zástupci Národního centra bezpečnějšího internetu. Její téma bylo první den věnováno především zvyšování digitálních kompetencí pro zlepšení obsahu online.

Uživatelé nedůvěřují bezpečnosti online aplikací na mobilních zařízeních

AVG media centerNa základě výsledků nejnovější zveřejněné studie společnosti AVG, předního poskytovatele antivirových programů a bezpečnostních řešení, má každý čtvrtý uživatel mobilních telefonů uloženy na svém smartphonu nebo tabletu fotografie nebo videa intimního charakteru.

Kniha „Bezpečnost dětí na Internetu – rádce zodpovědného rodiče“ pokřtěna!

CoverV prostorách Zeleného salonku Senátu Parlamentu ČR proběhl křest knihy „Bezpečnost dětí na Internetu – rádce zodpovědného rodiče“. Kmotrou knihy se stala známá moderátorka, modelka a herečka, Iva Kubelková. Nad křtem knihy převzal záštitu předseda Ústavně-právního výboru Senátu Parlamentu ČR, senátor Miroslav Antl. Kniha autorů Lenky Eckertové a Dana Dočekala, na jejíž tvorbě se významně podílelo i Národní centrum bezpečnějšího internetu, je významným počinem především vzhledem k informovanosti nejširší veřejnosti v oblasti bezpečnosti online a potenciálních hrozeb, které se v souvislosti s masovým rozvojem sociálních sítí objevují.

Pozor na ransomware – jeho úspěšný útok vás může stát spoustu peněz!

EC3Španělská policie v úzké spolupráci s Evropským centrem kyberkriminality (European Cybercrime Centre) Europolu odhalila komplexní kyberkriminální síť, určenou k šíření policejního ransomwaru (škodlivý typ softwaru, který blokuje část funkcionality počítače a za opětovné odblokování požaduje finanční obnos). Odhaduje se, že zločinci napadli desítky tisíc počítačů po celém světě a dosáhli tak zisku přesahujícího jeden milion euro ročně.

Den bezpečnějšího internetu 2013 – tisková konference NCBI

Logo SID 2013V rámci Dne bezpečnějšího internetu, který proběhl v úterý 5. února 2013, uspořádalo Národní centrum bezpečnějšího internetu ve spolupráci se svými partnery tiskovou konferenci. Jejím obsahem bylo především představení aktivit, které NCBI v rámci Dne bezpečnějšího internetu připravilo. Partneři měli prostor představit vlastní aktivity, které se vztahují především k tématu bezpečnosti online a minimalizace škodlivých projevů, se kterými se uživatelé online mohou setkat. Jednou z hlavních aktivit NCBI je soutěž pro všechny zájemce ze stran organizací, které pracují s cílovou skupinou dětí a mládeže, patřící z hlediska potenciálního ohrožení k nejrizikovější.

"Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!"

UOOUPoužíváte stejně jako převážná většina dnešní mládeže pro komunikaci sociální sítě? Přemýšlíte při zakládání účtu o ochraně svých osobních údajů a svého soukromí? Úřad pro ochranu osobních údajů vyhlašuje už sedmý ročník soutěže s názvem: "Moje soukromí! Nekoukat, nešťourat!" Zamyslete se nad tím, co vám na sociálních sítích vadí a hrajte o hodnotné ceny.

28. leden – Den ochrany osobních údajů

Data loss28. leden je v Evropě, Kanadě, USA a v mnoha zemích po celém světě připomínán jako Den ochrany osobních údajů, kterým si ochránci soukromí i příznivci svého soukromí připomínají vznik Úmluvy 108 Rady Evropy, tohoto prvního právně závazného dokumentu zajišťujícího ochranu osobních údajů, jež jsou klíčem k soukromí. Právo na ochranu osobních dat a souvisejících informací je předpokladem uplatňování dalších práv, jako např. práva na ochranu soukromí, svobodu projevu a svobodu přesvědčení. 

Jak zablokovat hovory/SMS z určitého čísla?

BoL logoJistě se Vám již mnohokrát stalo, že jste na displeji svého mobilního telefonu anebo notebooku objevili zprávu o faktu, že jste se stali výherci nejnovějšího typu iPadu, iPhonu anebo jiné lákavé ceny. Zvědavost Vám nedala, zprávu jste otevřeli a k nemalému překvapení zjistili, že k tomu, abyste svou výhru získali, je zapotřebí napsat SMS na zadané číslo, vyplnit dotazník anebo se teprve do některé ze soutěží přihlásit.

Bezpečnost dětí na Internetu – Rádce zodpovědného rodiče

CoverSpolečnost Albatros Media, a.s., ve svém nakladatelství Computer Press, ve spolupráci s Národním centrem bezpečnějšího internetu a předními odborníky v oboru, připravuje vydání velmi významné knižní publikace, která nese název "Bezpečnost dětí na Internetu – Rádce zodpovědného rodiče" od autorů Lenky Eckertové a Daniela Dočekala. Tato publikace je ojedinělá v mnoha směrech a bude důležitým materiálem pro širokou veřejnost od rodičů až po pedagogické pracovníky a čtenářskou veřejnost, kterou problematika nebezpečí na Internetu zajímá. Kniha vyjde v únoru 2013, u příležitosti Dne bezpečnějšího Internetu, a bude podpořena velkou marketingovou kampaní v knihkupectvích, na Internetu i v jiných médiích. Dále bude publikace prostřednictvím Klubu mladých čtenářů prezentována na základních a středních školách v celé ČR.
 

Celkem 231 článků
články: [1-10] [11-20] [21-30] [31-40] [41-50] další záznamy

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace