saferinternet.cz / Aktivity / Soutěže / Soutěž o "Nejlepší online obsah pro děti" 2012

Soutěž o "Nejlepší online obsah pro děti" 2012

Národní centrum bezpečnějšího internetu vyhlašuje další ročník oblíbené soutěže

Znáte zajímavou internetovou stránku s obsahem vhodným pro děti ve věku 6 až 12 let? Myslíte si, že by mohla být dobrým vzorem pro další tvůrce internetových stránek? Nominujte ji do naší soutěže o "Nejlepší webovou stránku pro děti" a pomozte našim nejmenším poznávat svět internetu bezpečně a z jeho pozitivní stránky.  

Soutěž probíhá ve dvou kategoriích:

Kategorie mladých tvůrců

V této kategorii se do soutěže mohou přihlásit všichni tvůrci webových stránek pro děti, jejichž věk je v rozpětí 12 až 17 let. Kritéria pro hodnocení přihlášených webových stránek mladých tvůrců najdete zde.

Kategorie dospělých tvůrců

V této kategorii mohou své webové stránky nominovat tvůrci, kteří dosáhli věku minimálně 18 let. Své projekty webových stránek mohou samozřejmě přihlásit i organizace, včetně profesionálních. Kritéria pro hodnocení přihlášených webových stránek dospělých tvůrců a organizací najdete zde.

Podle jakých obecných kritérií bude hodnocen obsah?

  • Prospěch pro cílovou skupinu
  • Atraktivita
  • Použitelnost
  • Bezpečnost
  • Komerční hlediska

Kriteria byla vytvořena mezinárodním týmem odborníků a doporučena Evropskou komisí. Slouží také jako obecný návod pro tvorbu pozitivních webových stránek pro začínající uživatele z cílové skupiny dětí raně školního věku a prvního stupně ZŠ.

Co je cílem soutěže?

Cílem naší soutěže je poukázat na pozitivní a kvalitní obsah na internetu, který je určen především dětem ve věku 6 až 12 let. Stránky by měly být pro děti zábavné, poučné, měly by dětem nabízet inspiraci a povzbuzovat jejich fantazii, a v neposlední řadě i podnítit jejich zvědavost pro objevování nových možností. Zároveň se touto soutěží snažíme propagovat pravidla pro tvorbu kvalitního obsahu.

Internetovou stránku s pozitivním obsahem pro děti můžete nominovat prostřednictvím e-mailové adresy info@saferinternet.cz. Pošlete nám URL adresu Vámi nominované stránky, kontaktní osobu, případně kontakt na jejího autora. Nominace webových stránek probíhá do 30. dubna 2012, poté provede komise, složená z odborníků Národního centra bezpečnějšího internetu, vyhodnocení. Výsledky budou poté zvěřejněny 10. května 2012.

Neváhejte a nominujte internetové stránky s pozitivním obsahem pro děti do naší soutěže! Pomůžete tak našim nejmenším poznávat svět internetu pozitivně a bezpečně.

Těšíme se na Vaše příspěvky.

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace