saferinternet.cz / Aktivity / Konference / CEE SIC 2007

CEE SIC 2007

Safer Internet, nová média a Evropský rámec bezpečnějšího užívání mobilů dětmi

Praha, 6. listopadu, 2007. Český kombinovaný uzel pro bezpečnější zorganizoval první mezinárodní konferenci projektů, které jsou podporovány v rámci programu Evropské komise Safer Internet Plus v regionu Střední a východní Evropy. Zástupci projektů různého typu – informačních uzlů pro zvyšování povědomí, asistenčních a horkých linek se setkali, aby si vyměnili zkušenosti, podělili se s dobrými příklady práce a prodiskutovali aktuální otázky související s tématem konference.

Konference pod názvem Safer Internet, nová média a Evropský rámec bezpečnějšího užívání mobilů dětmi (Central & Eastern European Safer Internet Conference, CEE SIC) proběhla v Praze ve dnech 5.- 6. listopadu 2007 pod záštitou Ivana LANGERA, Ministra vnitra České republiky, byla podporována Evropskou komisí a mezinárodními evropskými sítěmi projektů INSAFE a INHOPE . Hlavními partnery konference se staly společnosti Microsoft, Telef’ónica O2 a UPC Česká republika.

„Pražská akce je pro Komisi "ostrou zkouškou" konceptu "regionálních setkání klíčových hráčů". V souladu s tímto konceptem by měla být "jen pro zvané" za účasti malých delegací z každé země - okolo 5 lidí vybraných z různých kruhů,” Richard Swetenham, vedoucí odboru eContent a Safer Internet Evropské komise.

Představitelé SI projektů, které operují v regionu, zástupci národních institucí z oblasti vymáhání práva, poskytovatelů internetových služeb a mobilních operátorů měli příležitost vyjádřit se ke společným úkolům na cestě k bezpečnějšímu a přátelštějšímu internetu, novým médiím a mobilní komunikaci.

Vystoupili:

Ivan LANGER, Minister of Interior of the Czech Republic
Richard SWETENHAM, Head of the eContent and Safer Internet Unit, DG INFSO
Jan MÜHLFEIT, Chairman Microsoft Europe
Sheena BASSET, Quatro Plus
Jürgen BÄNSCH, PEGI

Heather Pace CLARK SG, Orange-FT Group
Adrian DWYER, INHOPE
Bernhard JUNGWIRTH, Saferinternet.at
Lars KINDERVATER, GSM Europe
Martin KRAUTWURST, UPC
Annie MULLINS, Chair of the UK Home Office Social networking
Janice RICHARDSON, INSAFE
Jonny SHIPP, O2

Více informací na stránkách konferencí.

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace