saferinternet.cz / Aktivity / Soutěže / Internet budoucnosti očima dětí

Internet budoucnosti očima dětí

Evropská iniciativa PARADISO vyhlašuje mezinárodní soutěž pro děti základních škol. Soutěže se mohou zúčastnit děti ve věku do 12 let, tzn. odpovídající žákům šesté třídy. Cílem soutěže je namalovat představu internetu budoucnosti, jak si děti představují, že bude internet v budoucnu vypadat, jak bude ovlivňovat naše životy a svět kolem nás.


Jak se do soutěže přihlásit?


Každý výkres lze poslat v elektronické podobě na emailovou adresu contest@paradiso-fp7.eu. Elektronická verze výkresu by měla být ve vysoké kvalitě, ale velikost souboru by neměla překročit 5 MB.

E-mail by měl obsahovat následující informace:

  • Název kresby (bude-li kresba pojmenována) a tři až čtyři řádky popisu v angličtině, který bude kresbu stručně charakterizovat a vysvětlovat, co je jejím hlavním námětem a sdělením
  • Třídu a školu, kterou autor(ka) kresby navštěvuje včetně adresy, kde se škola nachází.


E-mail by měl také obsahovat jméno a kontaktní informace učitele, který vznik kresby dozoroval, prohlášení, že výkres vznikl v jeho třídě za účelem této soutěže, a že v rámci prezentace práce na webových stránkách organizátora a jejího vystavení v rámci konference PARADISO v listopadu 2011 není vzniklé dílo vázané žádnými autorskými právy. Kresby lze v rámci soutěže zasílat do 30. června 2011, tzn. do konce školního roku 2010/2011.


Kdo se může soutěže zúčastnit?


Soutěž „Internet budoucnosti viděný očima dětí“ je určena všem dětem, žákům základních škol, do úrovně šesté třídy, tzn. věku 12 let. Očekává se, že vedoucí úlohu v organizaci soutěže budou hrát učitelé, kteří ve svých hodinách zorganizují přípravu kreseb a výběr těch nejzajímavějších, které budou do soutěže zaslány. Přihlášené kresby budou posléze hodnoceny porotou, ustanovenou projektem PARADISO.

Výsledky soutěže budou vyhlášeny a výsledky zveřejněny v rámci mezinárodní konference PARADISO v Bruselu, která proběhne ve dnech 7. až 9. září 2011. Vítězné kresby budou zveřejněny na webových stránkách projektu PARADISO a Evropské Komise, a v podobě velkých posterů budou zdobit vstup do konferenčních prostor. Třicet výherců obdrží upomínkové předměty a všichni zúčastnění certifikát účasti.


Přejeme mnoho kreativních nápadů a hodně štěstí při hodnocení porotou!


Více informací o soutěži najdete zde.

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace