SID 2009

Evropský SID 2009

Co se odehrálo v Lucemburku během Dne pro bezpečnější internet? Jaké dohody byly podepsány? Přečtěte si zajímavé informace a osobní dojmy J.Rylicha v jeho článku SID a Evropská komise na Lupě.

Konference v Lucembursku

V úterý 10. února se konal již šestý ročník Dne bezpečnějšího Internetu, a ve více než padesáti zemích Evropy a celého světa probíhaly řádově stovky různých akcí, diskusí, přednášek a dalších aktivit. Evropská komise při této příležitosti uspořádala v Lucembursku mezinárodní konferenci, které se zúčastnili zástupci všech zainteresovaných skupin: od velkých internetových společností, až po jejich nejmladší uživatele…

Sociální sítě

17 předních internetových firem poprvé podepsalo evropskou dohodu s cílem zlepšit bezpečnost nezletilých, kteří používají internetové stránky pro vytváření sociálních sítí.

Bezpečnější internet pro děti

EU logoU příležitosti Dne bezpečnějšího internetu 2009 připomíná Evropský hospodářský a sociální výbor (EHSV) své obavy pramenící z nebezpečí, jež hrozí dětem a mládeži při používání internetu, a zdůrazňuje, že je pevně odhodlán potírat nedovolený obsah a škodlivé chování on-line. Jak dále oznámil, uspořádá na toto téma v květnu konferenci v souvislosti se svou činností, již v této oblasti vyvíjí.

My a bezpečnější internet

Včera jsme si opětovně připomenuli hlavní důvody, proč by neměla ustávat snaha pracovat s internetem bezpečněji. Projekt Saferinternet Cz svolal tiskovou konferenci která proběhla na Ministerstvu školství a kterou svoji přítomností a ve vystoueních podpořili náměstek MŠMT Jindřich Kitzberger a náměstkyně MVČR Lenka Ptáčková-Melicharová. Na tiskovce byly zveřejněny zajímavé informace...

Dnes pro internet bezpečnější

Den bezpečnějšího internetu (Safer Internet Day 2009) je již tradičním startovním bodem, který každoročně udává téma celoevropské kampaně a tón následných aktivit národních projektů evropského programu Bezpečnější Internet, jehož součástí je český projekt Saferinternet Cz.

Kvíz ukončen

Minulý týden byla ukončena soutěžní část Kvízu Insafe, jehož se zúčastnilo více než 6000 dětí ve věku 10-15 let z celého světa.

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace