SID 2008

Reportáž z mládežnického fóra v Bruselu

Letošní pátý ročník mezinárodního dne bezpečnějšího internetu byl obohacen o nový projekt, uspořádaný Evropskou komisí pro mladé lidi od 14 do 17 let. Okolo 30 teenagerů z Rakouska, Kypru, Finska, Německa, Islandu, Nizozemí, Švédska, Velké Británie a také z České republiky se 12. února 2008 sešlo v sídle Evropské komise v belgickém Bruselu, aby diskutovali o svých zkušenostech s bezpečným používáním internetových služeb a mobilních technologií. Součástí programu bylo také sestavení doporučení pro Evropskou komisi a pro zástupce firem, zabývajících se internetem, jakým způsobem by se měly aktivity Safer Internet dále ubírat.

Safer Internet Day byl tady!

Pátý ročník dne pro bezpečnější internet překonal dosavadní rekordy! Zapojilo se do něj 55 států z celého světa od Nového Zélandu a Thajska po Kostariku a Grónsko.

Soutěž WebQuest vyhlášena

Den pro bezpečnější internet 2008 byl ve znamení mnoha akcí pořádaných ve více než 50 zemích světa z iniciativy evropské sítě Insafe.  Akce byly zaměřeny na propagaci bezpečnějšího užívání internetu ve snaze oslovit především děti a mládež.

 
WebQuest je soutěž vymykající se zmíněnému schématu. Snaží se zapojit pedagogické pracovníky do přípravy moderních učebních materiálů reflektujících, mimo jiné, problematiku bezpečnějšího internetu. 
Soutěž je pořádána ve spolupráci s katedrou ITTV PF UKVÚP v Praze. Záštitu nad ní převzal ministr školství, mládeže a tělovýchovy Ondřej Liška.
 
„Význam internetu pro oblast vzdělávání je nade vší pochybnost. Myslím si ale, že jen málo pozornosti věnujeme nebezpečí, které internet může přinášet dětem. Není radno ta rizika podceňovat a proto vítám každou aktivitu, jež na negativní aspekty internetu upozorňuje a zároveň učí, jak se jim vyhnout,“ říká ministr Liška.

Soutěž Mobilstory vyhlášena

U příležitosti letošního Dne pro bezpečnější internet se konala tisková konference na Ministerstvu vnitra za účasti ministra vnitra Ivana Langera, který vyhlásil tvůrčí soutěž pro mládež Mobilstory SID 2008, nad kterou převzal osobní záštitu. 

 
Soutěžící děti, studenti a žáci, budou pomocí mobilu vytvářet videoklipy reflektující jejich vidění virtuálního a reálného světa a pozitivní možnosti řešení problémů, které občas moderní formy komunikace přinášejí.
 
Podrobnosti o soutěži najdete na stránkách Mobilstory.cz

Internet je takový, jaký si ho vytvoříš

Odpočítávání ke Dni pro bezpečnější internet 2008 (Safer Internet Day) započalo! V téměř 50 zemích celého světa probíhají poslední přípravy na významný den, který připadá na úterý 12. února 2008. Právě dobíhá elektronické hlasování o nejlepší soutěžní příspěvek, který letos mezinárodní síť Insafe organizovala s mottem „Internet je, jaký si ho vytvoříš“. V úterý odstartuje tradiční Blogathon – maraton příspěvků do blogu, který projde od Austrálie přes Evropu do Ameriky.   

Tisková konference SID 2008

Projekt Saferinternet.cz a Ministerstvo vnitra pořádají tiskovou konferenci u příležitosti Dne bezpečnějšího internetu, která proběhne v Praze dne 12. února 2008.

Evropské fórum mládeže

Safer Internet Day (Den pro bezpečnější internet) je součástí globálních snah propagovat bezpečnější internet pro všechny uživatele, zejména pro mladé. V roce 2008 se Evropská komise zaměřuje především na zkušenosti a zapojení mladých lidí do tohoto procesu.  

I ty spoluvytváříš internet

Den pro bezpečnější internet letos připadá na úterý 12. února (Safer Internet Day 2008). Jeho vyhlášení iniciuje evropská síť INSAFE, letos již počtrvté.   

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace