Kampaň

Vy, kdo pracujete v našem hlavním městě a cestujete po Praze prostřednictvím MHD, jste možná v průběhu měsíce listopadu 2011 zahlédli některý z osvětových plakátů, které byly vystaveny celkem na patnácti pozicích ve vestibulech šesti stanic metra. Na plakátech byly zdůrazněny dva motivy, „dovolená“ a „malé děvče“ a upozorňovaly na potřebu chránit data zveřejňovaná v prostředí internetu a především sociálních sítí a dobře si promýšlet, co vše uživatelé o sobě zveřejňují a jak mohou být takové informace zneužity proti nim.

Mediální kampaň proběhla v rámci společného projektu Magistrátu hl. m. Prahy a Národního centra bezpečnějšího internetu. Součástí projektu byla také odborná konference, která byla realizována v prostorách Magistrátu hl. m. Prahy a její téma bylo zaměřeno na problematiku bezpečného internetu. Do konce roku 2011 dále pokračovala série celodenních osvětových seminářů pro odbornou veřejnost především z oblasti státní správy a školství na téma prevence a ochrana proti škodlivým jevům v prostředí online, a to na všech 22 pražských obvodech. Více o projektu se můžete dozvědět na našich internetových stránkách zde.

kampaň 1  kampaň 2  kampaň 3

Motivy plakátů, které Národní centrum bezpečnějšího internetu použilo v rámci mediální kampaně „Praha bezpečně online“. Motiv s dívkou poukazuje na nešvar umísťování fotografií dětí především v prostředí sociálních sítí a motiv s exotickým domem na sdělování informací soukromého charakteru, např. o odjezdu do zahraničí s přesným datem nepřítomnosti na domácí adrese.

Kalendář událostí

« »
po út st čt so ne
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Dolní navigace